RLR07C69R8FSRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C69R8FSRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 69.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Resistance :
69.8Ohms
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
7.62mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR07C69R8FSRE5
Vishay / Dale RLR07C69R8FSRE5
Through Hole 69.8Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,