RLR07C6811FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C6811FSBSL
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Published :
2
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.35mm
Resistance :
6.81kOhms
Not Applicable
Width :
2.29mm
Datasheets
RLR07C6811FSBSL
Vishay / Dale RLR07C6811FSBSL
6.81kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,