RLR07C6803GRRSL23
Mfr.Part #
RLR07C6803GRRSL23
Description
RES 680K OHM 2% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±2%
Resistance :
680kOhms
Factory Lead Time :
15 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C6803GRRSL23
Vishay / Dale RLR07C6803GRRSL23
680kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,