RLR07C6801GSB1423
Mfr.Part #
RLR07C6801GSB1423
Description
RES 6.8K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
250mW
Resistance :
6.8kOhms
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR07C6801GSB1423
Vishay / Dale RLR07C6801GSB1423
Through Hole 6.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,