RLR07C6651FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C6651FSBSL
Description
RES 6.65K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Axial
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
6.65kOhms
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
18 Weeks
Metal Film
Width :
2.29mm
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR07C6651FSBSL
Vishay / Dale RLR07C6651FSBSL
6.65kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,