RLR07C6492FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C6492FSRE8
Description
RES 64.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Diameter :
2.29mm
Supplier Device Package :
Axial
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
64.9kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Datasheets
RLR07C6492FSRE8
Vishay / Dale RLR07C6492FSRE8
Through Hole 64.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,