RLR07C6202GSRE823
Mfr.Part #
RLR07C6202GSRE823
Description
RES 62K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.62mm
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
62kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR07C6202GSRE823
Vishay / Dale RLR07C6202GSRE823
Through Hole 62kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,