RLR07C6192FPR36
Mfr.Part #
RLR07C6192FPR36
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Metal Film
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
61.9kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C6192FPR36
Vishay / Dale RLR07C6192FPR36
61.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,