RLR07C6003GSRE6
Mfr.Part #
RLR07C6003GSRE6
Description
RES 600K OHM 2% 1/4W AXIAL
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.29mm
Resistance :
600kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
7.62mm
Tolerance :
±2%
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C6003GSRE6
Vishay / Dale RLR07C6003GSRE6
Through Hole 600kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,