RLR07C57R6FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C57R6FSRE8
Description
RES 57.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Supplier Device Package :
Diameter :
2.29mm
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
57.6Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
7.62mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C57R6FSRE8
Vishay / Dale RLR07C57R6FSRE8
Through Hole 57.6Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,