RLR07C5624FMRE6
Mfr.Part #
RLR07C5624FMRE6
Description
RES 5.62M OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
5.62MOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RLR07C5624FMRE6
Vishay / Dale RLR07C5624FMRE6
5.62MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,