RLR07C5493FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C5493FRRSL
Description
RES 549K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
549kOhms
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RLR07C5493FRRSL
Vishay / Dale RLR07C5493FRRSL
549kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,