RLR07C5103GRB1423
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C5103GRB1423
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 510K OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
510kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
15 Weeks
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR07C5103GRB1423
Vishay / Dale RLR07C5103GRB1423
510kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,