RLR07C5100GPBSL
Mfr.Part #
RLR07C5100GPBSL
Description
RES 510 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
510Ohms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C5100GPBSL
Vishay / Dale RLR07C5100GPBSL
510Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,