RLR07C49R9GSB14
Mfr.Part #
RLR07C49R9GSB14
Description
RES 49.9 OHM 2% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
49.9Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C49R9GSB14
Vishay / Dale RLR07C49R9GSB14
49.9Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,