RLR07C4700GSRE523
Mfr.Part #
RLR07C4700GSRE523
Description
RES 470 OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
2.29mm
Resistance :
470Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C4700GSRE523
Vishay / Dale RLR07C4700GSRE523
Through Hole 470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,