RLR07C4700GSRE4
Mfr.Part #
RLR07C4700GSRE4
Description
RES 470 OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
470Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C4700GSRE4
Vishay / Dale RLR07C4700GSRE4
470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,