RLR07C46R4FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C46R4FRBSL
Description
RES 46.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Composition :
Metal Film
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
46.4Ohms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C46R4FRBSL
Vishay / Dale RLR07C46R4FRBSL
46.4Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,