RLR07C4641FSB1423
Mfr.Part #
RLR07C4641FSB1423
Description
RES 4.64K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
2.29mm
Not Applicable
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Axial
Length :
7.62mm
Package / Case :
Power Rating :
250mW
Resistance :
4.64kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Datasheets
RLR07C4641FSB1423
Vishay / Dale RLR07C4641FSB1423
Through Hole 4.64kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,