RLR07C4601GSRE7
Mfr.Part #
RLR07C4601GSRE7
Description
RES 4.6K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
4.6kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
2
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR07C4601GSRE7
Vishay / Dale RLR07C4601GSRE7
Through Hole 4.6kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,