RLR07C4423GMB14
Mfr.Part #
RLR07C4423GMB14
Description
RES 442K OHM 2% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
442kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR07C4423GMB14
Vishay / Dale RLR07C4423GMB14
442kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,