RLR07C4322GSRE5
Mfr.Part #
RLR07C4322GSRE5
Description
RES 43.2K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±2%
Resistance :
43.2kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
7.62mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR07C4322GSRE5
Vishay / Dale RLR07C4322GSRE5
Through Hole 43.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,