RLR07C4322FSR36
Mfr.Part #
RLR07C4322FSR36
Description
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
43.2kOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C4322FSR36
Vishay / Dale RLR07C4322FSR36
Through Hole 43.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,