RLR07C4321FMR36
Mfr.Part #
RLR07C4321FMR36
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Supplier Device Package :
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.32kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C4321FMR36
Vishay / Dale RLR07C4321FMR36
4.32kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,