RLR07C4024FRRE7
Mfr.Part #
RLR07C4024FRRE7
Description
RES 4.02M OHM 1% 1/4W AXIAL
Axial
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
4.02MOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C4024FRRE7
Vishay / Dale RLR07C4024FRRE7
Through Hole 4.02MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,