RLR07C3R65FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C3R65FMRSL
Description
RES 3.65 OHM 1% 1/4W AXIAL
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.65Ohms
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
2.29mm
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR07C3R65FMRSL
Vishay / Dale RLR07C3R65FMRSL
3.65Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,