RLR07C3900GSRE523
Mfr.Part #
RLR07C3900GSRE523
Description
RES 390 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Length :
7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Resistance :
390Ohms
Package / Case :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C3900GSRE523
Vishay / Dale RLR07C3900GSRE523
Through Hole 390Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,