RLR07C3831FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C3831FRRSL
Description
RES 3.83K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
3.83kOhms
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RLR07C3831FRRSL
Vishay / Dale RLR07C3831FRRSL
3.83kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,