RLR07C3830FSRE723
Mfr.Part #
RLR07C3830FSRE723
Description
RES 383 OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.62mm
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
383Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR07C3830FSRE723
Vishay / Dale RLR07C3830FSRE723
Through Hole 383Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,