RLR07C36R0GSRE823
Mfr.Part #
RLR07C36R0GSRE823
Description
RES 36 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
36Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Axial
Length :
7.62mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
S (0.001%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C36R0GSRE823
Vishay / Dale RLR07C36R0GSRE823
Through Hole 36Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,