RLR07C3402FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C3402FSRE5
Description
RES 34K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
34kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C3402FSRE5
Vishay / Dale RLR07C3402FSRE5
Through Hole 34kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,