RLR07C3301GMRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C3301GMRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
7.62mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
3.3kOhms
Published :
Tolerance :
±2%
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Supplier Device Package :
Axial
Failure Rate :
M (1%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
2.29mm
Package / Case :
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C3301GMRE5
Vishay / Dale RLR07C3301GMRE5
Through Hole 3.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,