RLR07C30R0GRRE6
Mfr.Part #
RLR07C30R0GRRE6
Description
RES 30 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±2%
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Width :
2.29mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Axial
Length :
6.35mm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
30Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Film
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR07C30R0GRRE6
Vishay / Dale RLR07C30R0GRRE6
Through Hole 30Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,