RLR07C3014FSRE523
Mfr.Part #
RLR07C3014FSRE523
Description
RES 3.01M OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
3.01MOhms
Axial
Diameter :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
7.62mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Number of Terminations :
2
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C3014FSRE523
Vishay / Dale RLR07C3014FSRE523
Through Hole 3.01MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,