RLR07C3012FSRE823
Mfr.Part #
RLR07C3012FSRE823
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Resistance :
30.1kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
7.62mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C3012FSRE823
Vishay / Dale RLR07C3012FSRE823
Through Hole 30.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,