RLR07C3001GRRE6
Mfr.Part #
RLR07C3001GRRE6
Description
RES 3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
3kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.29mm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C3001GRRE6
Vishay / Dale RLR07C3001GRRE6
Through Hole 3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,