RLR07C3001FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C3001FSRE5
Description
RES 3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Resistance :
3kOhms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C3001FSRE5
Vishay / Dale RLR07C3001FSRE5
3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,