RLR07C2943FRR36
Mfr.Part #
RLR07C2943FRR36
Description
RES 294K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
294kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C2943FRR36
Vishay / Dale RLR07C2943FRR36
294kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,