RLR07C2744FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C2744FRRSL
Description
RES 2.74M OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
2.29mm
Package / Case :
Resistance :
2.74MOhms
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RLR07C2744FRRSL
Vishay / Dale RLR07C2744FRRSL
2.74MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,