RLR07C2743FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C2743FSRE8
Description
RES 274K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
274kOhms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Min Operating Temperature :
-65°C
2
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR07C2743FSRE8
Vishay / Dale RLR07C2743FSRE8
Through Hole 274kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,