RLR07C2701GRRSL23
Mfr.Part #
RLR07C2701GRRSL23
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/4W AXIAL
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
2.7kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Datasheets
RLR07C2701GRRSL23
Vishay / Dale RLR07C2701GRRSL23
2.7kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,