RLR07C2700GRRE7
Mfr.Part #
RLR07C2700GRRE7
Description
RES 270 OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Package / Case :
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Resistance :
270Ohms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR07C2700GRRE7
Vishay / Dale RLR07C2700GRRE7
Through Hole 270Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,