RLR07C2700GPRE5
Mfr.Part #
RLR07C2700GPRE5
Description
RES 270 OHM 2% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
270Ohms
Military, Moisture Resistant, Weldable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
7.62mm
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
P (0.1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C2700GPRE5
Vishay / Dale RLR07C2700GPRE5
Through Hole 270Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,