RLR07C2674FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C2674FSRE8
Description
RES 2.67M OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
2.67MOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
7.62mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR07C2674FSRE8
Vishay / Dale RLR07C2674FSRE8
Through Hole 2.67MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,