RLR07C2611FSRSL23
Mfr.Part #
RLR07C2611FSRSL23
Description
RES 2.61K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
2.61kOhms
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C2611FSRSL23
Vishay / Dale RLR07C2611FSRSL23
2.61kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,