RLR07C2492FPR36
Mfr.Part #
RLR07C2492FPR36
Description
RES 24.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
6.35mm
Axial
Power Rating :
250mW
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
250mW
Mount :
Through Hole
Width :
2.29mm
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
24.9kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
RLR07C2492FPR36
Vishay / Dale RLR07C2492FPR36
Through Hole 24.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,