RLR07C2491FMRE5
Mfr.Part #
RLR07C2491FMRE5
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.49kOhms
Datasheets
RLR07C2491FMRE5
Vishay / Dale RLR07C2491FMRE5
2.49kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,