RLR07C2490FRRE5
Mfr.Part #
RLR07C2490FRRE5
Description
RES 249 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
249Ohms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR07C2490FRRE5
Vishay / Dale RLR07C2490FRRE5
249Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,