RLR07C2402GRBSL
Mfr.Part #
RLR07C2402GRBSL
Description
RES 24K OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±2%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
24kOhms
Axial
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C2402GRBSL
Vishay / Dale RLR07C2402GRBSL
24kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,