RLR07C2400GRRSL23
Mfr.Part #
RLR07C2400GRRSL23
Description
RES 240 OHM 2% 1/4W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
240Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR07C2400GRRSL23
Vishay / Dale RLR07C2400GRRSL23
240Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,